100 milionů za vernisáž

Zajímá vás, kde a kdy bude další vernisáž značky Richard Watzke? Na co nového a inspirativního se můžete těšit tentokrát? Jaké prostory pro vás chystám nyní a jak šílenou instalaci jsem si vymyslel?

Vážené dámy a pánové, dovolte mi tentokrát, abych před rozesláním úvodních videí pro pozvané, napsal několik řádek týkajících se třetí vernisáže značky Richard Watzke, nyní ve stylu GARDEN PARTY!

Vždy jsem měl nutkání uspořádat vernisáž v přírodě. Představa, jak se procházíme krásně upravenou zahradou, která je lemována uměním je natolik silná, že jsem jí začal intenzivně rozvíjet. Najít však prostředí vhodné pro tuto instalaci je vice než podstatné. Jednoduše to musí být něco, co je výjimečného nejen architekturou, zpracováním a interiérem, ale také energií, okolím a hlavně, koncepcí.

A jelikož skvělé věci se dějí, našel jsem ideální prostor, kde se podobná vernisáž uskutečnit dá. Letošní GARDEN VERNISÁŽ značky RICHARD WATZKE se uskuteční ve vile, které prodejní cena lehce převyšuje 100 miliónů korun. Tentokrát je tato vernisáž plánována na čtvrtek 21.8.2014.

Vila má tři budovy. Hlavní budova představuje instalaci technologickou. Vedlejší budova je galerií, kde v dolní části vystavím supersportovní auta. Nad nimi, v prvním patře, pro vás chci představit jedno vysoce atraktivní a velmi specifické dílo, které bylo mnoho let uskladněno v depozitu. Upřímně, sám ještě nevím, zdali se mi jej podaří získat, tedy pokud jste věřící a máte rádi šílené nápady, padněme společně na kolena a prosme, ať se to jen pane Bože, prosím podaří! :-) Ve třetí budově, je připraven raut s nápoji a úžasným personálem. Avšak to ještě není zdaleka vše. To podstatné nyní přichází…

Konzultoval jsem to, co chci učinit s mnoha odborníky. Každý z nich mi řekl, že to nejde, že to bude průser a také, že jsem blázen. Přestože je velmi reálné, že se v zásadě nikdo z nich nemýlí, má touha, zjistit jaké to je a ukázat vám to co miluji, je mnohem silnější.

A proto jsem se rozhodl, že tentokrát vystavím na zahradě této nádherné vily, 30 vybraných skleněných plastik školy Stanislava Libenského!

A je to venku! Tram ta da dá!

A co je na tom šíleného? Milerád prozradím. Plastiky, jsou doslova alergické na teplo. To je vcelku v pohodě, nicméně změna teplot jim opravdu škodí. To již tak moc v pohodě není. Avšak slunce, tak to je může zcela nenávratně poškodit!

Například tavenina, nesmí na slunce vůbec. Teplem vzniká pnutí a pnutí vrcholí tím, že plastika praskne. Ano, možná vás napadne, že tam můžeme místo toho dát sklo lepené, že? Ale to také není výrazný posun, jelikož lepidla, jsou na teplo náchylná taktéž. Může se tedy stát, že naprosto transparentní a čistý spoj, se zcela změní jak strukturou, tak barevností. Nu, tak to jsme si moc nepomohli, že? Přesto však jsem našel řešení. Je to risk, ale jak říká jedno krásné ruské přísloví:

“Kdo neriskuje, nepije šampanskoe!“

Nechal jsem zhotovit 30 podstavců tak, abych je mohl rozmístit po té překrásné zahradě, která je u tohoto výjimečného a pečlivě vystaveného domu. Našel jsem způsob jak to udělat, abych v případě, že dojde ke změně počasí, mohl tyto vzácné kousky ochránit. Jednoduše představa, že se procházíme přenádhernou, osvětlenou a upravenou zahradou, vyzdobenou úžasnými skleněným artefakty, kterých materiál láme zapadající se paprsky slunce je silnější, než strach z jejich zničení.

Pokud vás zajímá jak to udělám, sledujte mé snažení prostřednictvím internetu. 10 dní před vernisáží zašlu první video. Opět natočím z vernisáže film, zajistím profesionální fotografie, vytvořím virtuální prohlídku a vydám časopis.

Tedy, máme se na co těšit. Vernisáž ala garden party je před námi. Držte mi palce, ať se to podaří!

S radostí a láskou, Richard Watzke :-)

P. S.: Tentokrát bude hudba UNPLUGGED! Pouze ruce, hlas a výraz!

Vaše komentáře

komentářů