Zajímá vás jak to vypadá s uměním kousek za našimi hranicemi v Rakousku? Koho umění oslovuje a které interiéry zde zdobí? Zdali se jím místní rádi obklopují a čím jej rádi doplňují? Pojďme se společně na chvilku zastavit a nahlédněme na překrásnou scenérii horského jezera Achensee, na kterou navazuje jeden z místních rodiných hotelů, hotel Rieserových v Pertisau.

V Pertisau je umění vše

Dokonalost propojená doslova na každém kroku. Příroda, architektura, interiér, umění, hudba, služby a samozřejmě také excelentní kuchyně. Den zde, alespoň pro turisty, začíná v osm hodin. Přesně v tuto dobu zde poprvé odbijí místní kostelní hodiny. Při snídaních, obědech a večeřích se podávají vybrané pokrmy a dodržuje se předepsaný dress kód. Pan Rieser vše osobně kontroluje a každý večer se osobně zdraví s hosty. Interiér je zpracován v takovém detailu, že se až nechce věřit, co vše dokáže lidská zručnost. Umělecké předměty zdobí jak veřejné prostory, prostor restaurace, lobby a recepci, tak všechny pokoje, přičemž originální díla naleznete v pokojích de luxe a vyšších.

Sommeliér vás denně zásobuje nabídkou elegantních vín, která chutnají stejně skvěle, jako voní. Jmenuje se Ringo a čest tomuto jménu dělá nejen rytmem, ale také stylem, ke kterému denně přídává velkou porci pozitivity, úsměvů a profesionality. Přesně v 18:00 se jakoby zastaví čas a na celé město se ozve, z místního kostela excelentně zazpívaná klasická árie Ave Maria, která lehce naznačí, že je čas připravit se k večeři. Ta je, jak je zde v Rakousku zvykem, mnohachodová. Speciality se podávají v návaznosti, vyžádat si můžete i přestávku k odpočinku. Desert vás doslova katapultuje do říše vrcholných vibrací, díky kterým si tiše předete jako spokojená kočka.

Přes den se můžete oddávat kráse místní přírody, hor a také jezera, které je dokonalé pro běhání a plavání. Jeho okolí je ideální pro jízdu na kolech. Ta jsou tu, stejně jako v pohádkách, téměř samočinná. Jsou totiž elektrická. Šlápnete do pedálů a kolo, s minimální námahou vyjede každý kopec a zdolá sebevětší vzdálenost s takovou pohodou, že máte ústa stále od ucha k uchu. SPA se svými saunami, hamamem a vodními postelemi vnímáte jako zcela běžnou součást takto úžasně vybraného uměleckého soukolí.

V Rakousku je umění milováno

Láska k tvoření, lidské práci a kontrola, kterou jí místní věnují, ji dodává zcela nezaměnitelný punc komplexnosti, naplňující všechny lidské smysly. Počínaje přírodou s návazností na lidské snažení, tak zde můžeme nalézt inspiraci. Automaticky zde totiž přechází i na lidi, kteří, přestože tak ve svých končinách zpravidla nečiní, se například při procházce v lese, zcela přirozeně pozdraví a vymění si úsměvy. Je překrásné vědět, že to funguje. A pokud je toto umění nedaleko od nás, je jen otázkou času, kdy přejde i k nám a zharmonizuje nás do stejných či podobných vibračních rovin. Pro ukázku si můžete zajet podívat do Rieser Gallery, Pertisau Achensee.

Máte své zkušenosti s Rakouskou kulturou, uměním, lidmi či službami? Podělte se
o ně s námi níže v komentářích.

[vc_heading title=“Další články“ type=“h2″ style=“default“ text_transform=“uppercase“ align=“left“ margin_bottom=“20″][vc_posts_carousel category=“24″ columns=“4″ show_meta=“no“ show_excerpt=“no“ excerpt_length=“20″ navigation=“yes“ max_items=“12″ autoplay=“yes“][/vc_posts_carousel]

Vaše komentáře

komentářů