Víte, kolik stojí vystoupení Andrea Bocelli na vernisáži? Ta myšlenka nás zaujala natolik, že jsme mu zavolali. Jak to dopadlo se dočtete zde.

Výstava je příběh, který nádherně dokumentuje umělcův vývoj. Již jsme si tak nějak zvykli, že k této vývojové etapě patří oslava. Této oslavě se v uměleckém světě říká vernisáž a byznysovém světě event.

Rozdíly jsou minimální

Zatímco v umění předstoupí na vernisáži autor a kurátor, tak v byznysovém prostředí, na eventu, zpravidla šéf firmy a moderátor. Uvedou večer, sdělí proč zde jsou, co se povedlo, kdo se na tom podílel a seznámí pozvané s programem. Poděkují, otevřou raut a uvedou kapelu. Pořadí se může nativně měnit, ale v zásadě je to velmi podobné.

Rozdíly jsou pouze v úrovních

Někde hraje samotný kytarista unplugged, akci moderuje kamarád, podává se víno v kelímku a vše je dokonalé. Jinde hraje známá kapela, moderuje významná osobnost a šampaňské teče proudem. Stačí se podívat na Bienále v Itálii. A proto jsem si řekl, že by stálo za to, udělat něco, co ještě nikdo neudělal. Představte si, jak by vypadala vernisáž, kde bych nakombinoval do uceleného souboru české umělce a k tomu by zazpíval Andrea Bocelli. Ta myšlenka mne natolik fascinovala, že hnán zájmem jsem začal shánět kontakt, abych zjistil, zdali má čas. Kupodivu sehnat v dnešní době kontakt na kohokoliv je až neuvěřitelně snadné. Po třetím zvonění zvedl telefon. V rychlosti jsme mu sdělili náš záměr, který se mu líbil. Nicméně nám řekl, že všechny věci týkající se jeho turné, řeší maminka a tedy nás požádal, zdali bychom byli tak hodní a mohli se s ní spojit. Dal nám telefonní číslo, rozloučil se a položil telefon.

Maminka byla velmi laskavá

Na náš dotaz, se podívala do diáře a řekla, ano, můžeme. Vyskočili jsme radostí. Jde to naproti! Jen tak pro pořádek jsme se zeptali na cenu, ona v podstatě potvrdila to co jsme tak nějak tušili a po zdvořilostním rozloučením jsme telefon položili. Po několika minutách jsme se však na sebe podívali a vcelku rozpačitě ještě jednou vytočili poslední volané číslo. Bocelliho maminka telefon zvedla a potvrdila to, co nám sdělila již před chvilkou. Andrea zahraje a jeho vystoupení stojí 50.000 EUR (to jsme slyšeli my). Andrea zahraje a jeho vystoupení stojí 500.000 EUR (to říkala ona). Záhy nám vysvětlila, že vystupuje maximálně 11x ročně a toto je jeho standardní sazba. Omluvili jsme se, poděkovali a zavěsili.

Skvělou zprávou však je, že máme motivaci, známe parametry a svou vizi. Nyní již stačí sehnat peníze a na naší vernisáži zazpívá sám Andrea Bocelli.

S úctou, Richard Watzke

Vaše komentáře

komentářů