Značka RICHARD WATZKE rozšiřuje své portfolio o formát minivernisáží. Minivernisáž má totožný rozsah, kvalitu a obsah. Navazuje tak na tradici klubových domácích večírků, na kterých se můžete seznámit s nádhernými interiéry dekorovanými výběrovým nábytkem a špičkovými uměleckými artefakty.

První minivernisáž proběhla v překrásném bytě na Hradčanech, který nyní značka RICHARD WATZKE uvádí na trh za cenu 8,3 mio CZK. Byt se nachází ve třetím patře překrásného prvorepublikového činžovního domu. Díky precizní rekonstrukci a moderně zvolené koncepci, jsme zde na ploše 100 m2 vytvořili výstavní prostor, kde je prezentován vybraný kvalitní nábytek a dílo našeho předního výtvarníka – Bohumila Eliáše mladšího. Právě dílo tohoto autora je zde svou niterní čistotou, jasně deklarovanou tolerancí a sklonem k minimalismu, zasazeno do působivého celku zcela přirozeně, sourodě a přesto suverénně. Eliášova tvorba se zde neomezuje pouze na malbu, ale jsou zde zastoupeny také jeho sklářské práce, které decentně, jakoby přátelsky, podtrhují původní architektonický styl tohoto překrásného bytu. Narozdíl od předchozích vernisáží, byla pro tentokrát zvolena instalace jednoho vybraného autora. Souhrnné dílo Bohumila Eliáše, je totiž natolik vyvážené, konzistentní a působivé, že jeho instalace v takto mimořádném prostoru byla vlastně zcela jednoduchá. I přesto, že pozvánka byla zaslána lidem pouhý jeden den předem, se dostavilo na místo vernisáže velké množství návštěvníků. Atmosféra byla překrásná. Umocněna byla zvukem klasické harfy a dvěma vstupy legendárního anglického hudebníka, muzikanta, jehož jméno speluje i magazín Rolling Stone, Jamese Harriese. Jeho vystoupení nenechalo návštěvníky, ani přátelské sousedy na pochybách, že nálepka anglických hudebních kritiků: “A GOLDEN VOICE”, mu právem patří. Vystavené artefakty je možné shlédnout i nyní, po vernisáži a to do doby, než bude byt prodán. V případě zájmu o prohlídku nás neváhejte kontaktovat.
Fotografie naleznete zde.

S úctou, Richard Watzke

[vc_heading title=“Další články“ type=“h2″ style=“default“ text_transform=“uppercase“ align=“left“ margin_bottom=“20″][vc_posts_carousel category=“24″ columns=“4″ show_meta=“no“ show_excerpt=“no“ excerpt_length=“20″ navigation=“yes“ max_items=“12″ autoplay=“yes“][/vc_posts_carousel]

Vaše komentáře

komentářů