Pozvánka na výstavu Obrázek za milion

Hubblův teleskop má čočku o velikosti 25 cm. Materiál je tak tvrdý, že jej téměř nelze brousit. Čočku Hubblova teleskopu brousil a leštil stroj. Dílo na fotografii je ze stejného materiálu a má výšku 44 cm. Je broušeno, leštěno a lepeno člověkem. Uvnitř je platina.

Soukromým tryskáčem?

Za autory těchto skvostů létají sběratelé z celého světa. Vyrobit něco podobného dokáže pouze 6 lidí na světě. Získat takové dílo do sbírky znamená, že i zámožný sběratel čeká několik let než jej autor vytvoří.

Proč?

Teplota tavení optického skla je více než dvojnásobná (sklo 800+, optika 1700+). Lepidla jsou tisíciny gramu, přesně spočítaných na lepené plochy. Autor vyrobí 5 děl ročně. Sklářské řemeslo je podtrženo uměním výtvarníka, šperkaře a mistra hodináře.

Jak na to?

Díly se spečou dohromady. Brousí se 4 mm. Leští se 1-2 mm na 0,001 mm. Slepí se dohromady. Leští se 1 mm na 0,001 mm.

Trvá to?

300 hodin práce + 40 dní pečení a chlazení.

Kde to uvidím?

Dílo Jana Frydrycha “Kaplička”, uvidíte na výstavě s příznačným názvem, „Obrázek za milion, selským rozumem“. Ve vile Franklin Delano Roosevelt v Dobřichovicích jej vystavíme společně s dílem světové sklářské jedničky pana profesora Stanislava Libenského. Dále uvidíte mistrovské kusy od Bohumila Eliáše, Jaromíra Rybáka, Bedřicha Dlouhého, Zdenka Jandy, Aleše Krejči a Pavla Roučky.

Kdy?

Vernisáž výstavy je v sobotu, dne 30. dubna 2016, od 18:00 hodin.

Kde?

Vila Franklin Delano Roosevelt, Na Vyhlídce č.p. 1167, Dobřichovice (cca 20 minut klidné jízdy z Prahy)

Program vernisáže?

18:00 – uvítání – příchod návštěvníků
18:30 – proslov – komentovaná prohlídka
19:30 – doslov – oficiální otevření výstavy

Na vernisáž a výstavu vás srdečně zve pan Richard Watzke, generální ředitel společnosti Richard Watzke Europe, společně s panem Nikolajem Rozhokem, generálním ředitelem společnosti MoneyPolo a starostou Města Dobřichovice, panem Ing. Petrem Hamplem.

Otevřeno?

Výstava potrvá celý květen. Otevřeno pondělí – sobota: 14:00 až 20:00 hod.

Více informací a text oficiální pozvánky na www.domyjakogalerie.cz/nejnovejsi

K prodeji jsou určeny pouze vybrané exponáty.

Vaše komentáře

komentářů