Okolnosti mne donutily, nedá se nic dělat, musím tedy s pravdou ven. Veřejně se přiznávám, ukradl jsem to. Ukradl jsem to pro vás a pokud by jste se mě ptali, zdali toho lituji, tak má odpověď zní, že nikoliv.

Jednoduše si přeji, aby jste získali tu nejlepší kvalitu a pokud ji pro vás nemohu zajistit dostatečně efektivně a rychle legálně, učiním tak ilegálně. Steve Jobs s oblibou říkal: „Dobří umělci kopírují a ti nejlepší kradou”. On, stejně jako já neustále přemýšlel, jak zjednodušit lidem život. Abych dostal některé z vás do společnosti krásných věcí, musel jsem přemýšlet nad tím jak to udělat, abych vám ušetřil čas. Jak to udělat, aby jste mohli být v obraze, mohli se podívat na krásné věci, mohli se k nim v klidu vracet, vnímat jejich krásu a zároveň nemuseli nikam chodit.

Krása na živo je fajn, ale přiznejme si. Kolik nám opravdu zbývá času, odečteme-li denní rytmus naplněný stresem v práci, dopravu, nákupy, běžné domácí povinnosti, děti? A proto jsem začal sledovat nové trendy v technologiích. Zajímal jsem se, jak vám mohu přiblížit krásu českého umění, ale také architektury staveb, ve kterých jej vystavuji. A jelikož používáme profesionální HOME STAGING, tedy prázdné prostory vybavujeme prvotřídním nábytkem, chtěl jsem, aby jste mohli prostor na svém počítači změnit jedním kliknutím na „před“ proměnou a „po“ proměně.

Dalo to trošku práce, ale našli jsme technologii, lidi a trénovali postup. Ale zcela na konci se stala vtipná věc. Stále mi tam něco chybělo. Atmosféra. A co dělá atmosféru? Hudba. Tak jsem začal hledat a jako jediná z miliónu mi na to sedla klasická skladba Hotel California v podání Gipsy Kings. S velkou radostí jsem vytasil kreditku, abych zaplatil práva a ouha. Ani po hodině hledání jsem prostě nenašel jak to jednoduše udělat, abych ji nemusel ukrást. Přesto však, si myslím, že zrovna tento song tam patří. Koneckonců, posuďte sami: virtuální prohlídka.

S úctou, Richard Watzke

Vaše komentáře

komentářů