Sedněte si na zadek do knihkupectví a pozorujte lidi. Je to velmi poučné. Dívejte se pozorně,
oddělení po oddělení, regál po regálu. Všímejte si kdo a co kupuje. Dívka tamhle vlevo u toho červeného stojanu s beletrií, vidíte ji? Tak to je Alenka. A co to drží za knihu? Jak zhubnou teď a definitivně! A pár metrů za ní v části o osobním rozvoji je Tomáš. Ano, ano, to je ten legrační hubeňour s brýlemi. Myšlením k bohatství? Je to tak! A vedle nás Eliška celý soubor literatury o tom jak si přát, jak si vytvářet realitu a jak se stát šťastnějším.

Budete-li chvilku posedávat zjistíte, že v dnešní době, stejně jako i v minulé hledají lidé odpovědi. Zajímá je recept na život, na lásku, na štěstí, na úspěch, na to co si přát a jak si přát, na to co vařit, dokonce i na to jak, kdy a čemu se smát tak, aby jste byli oblíbení. Vždy mne zajímalo, kdo je za tou knihou. Nemohu si pomoci, ale do dnešní doby jsem si jen těžko dokázal za knihou kohokoliv představit. Nedávno jsem se vážně zamýšlel nad tím, čím to vlastně je. Zjistil jsem pro mne fascinující věc. Je to tím, že věřím tomu, kdo si něčím konkrétním prošel, ověřil, že věc kterou se naučil dělat tak či onak opravdu funguje a pak to sepsal. Naštěstí je opravdu mnoho takových lidí, kteří nás mohouinspirovat. Jsou to jména, která jistě znáte, lidi, kteří jsou díky tomu vidět a za nimi jejich konkrétní výsledky. Mnoho z nich je již i u nás. Lidí, kteří tvrdě pracují proto, aby byla naše společnost lepší, abychom dělali věci lépe a v neposlední řadě, abychom mohli čerpat inspiraci. Oddělit tento druh informace od té, která je pouze dalším tlumočením něčeho, kdo kdysi něco podobného řekl, napsal či v lepším případě i zažil nebo alespoň testoval je mnohdy časově náročné a složité. Pokud dnes stojíte před rozhodnutím čím začít a čemu se opravdu věnovat, aby jste byli v jednom konkrétním oboru vnímáni jako expert, je odpověď, dle mého názoru naprosto jednoduchá. Pokud víte kam jdete, nezáleží na tom, jakou cestou se vydáte. To je věc, na které se kupodivu shodují jak knihy kopírované, tak knihy založené na reálné zkušenosti. Mne ze srdce baví umění, miluji ho a nepřestává mne fascinovat.

Architektura je pro spojením úžasného zkoumání spolu s byznysem, který se stále učím. Design to vše tak nějak elegantně podtrhuje a dodává mým prvním dvěma vášním přidanou hodnotu. Úplně na začátku jsem řešil, zdali mám přejít z byznysu s nemovitostmi a věnovat se naplno umění. Oboje je časově náročné a vyžaduje to plnou pozornost a soustředěnost. Trápilo mne to, jelikož nemovitosti mi jakžtakž fungovali, nicméně umění je běh na dlouhou trať a vyžadovalo to tedy ode mne velkou část investice, trpělivosti, víry a odhodlání. Tak dlouho jsem to řešil, že jsem téměř nezačal. Až jednou jsem si dal na papír všechny proměnné a našel jsem odpověď. Vždyť to mohu spojit! Takto vznikl projekt Domyjakogalerie.cz.

Prodej dům a v něm vystavuj umění a nábytek. Odpovědi jsou vždy jednoduché. Jen cesta k nim je díky naší komplikované mozkové centrále mnohdy klikatá. Skvělá zpráva však je, že pokud vykročíte, možná ne hned, ale postupně vás to navede přesně tam, kde chcete být. Opravdu velmi mne zajímá jak to bylo nebo je u vás? Vnímá vás okolí jako experta na jednu jedinou oblast nebo jste respektován ve více oblastech na jednou? Moc se těším na vaše komentáře.

Vaše komentáře

komentářů